-3 C
Struga
Wednesday, February 8, 2023
spot_img

Kolona të gjata në kufi me Greqinë për të hyrë në Maqedoninë e Veriut

Kolona automjetesh presin në pikën kufitare greko-maqedonase për të hyrë në vend.

Qytetarët që e kaluan fundjavën e zgjatur të pushimeve në Greqi ankohen se presin me orë të tëra në vendkalimin nga pala greke, ndërsa sipas raportit të fundit të AMSM në pikën kufitare Bogorodicë për të hyrë në Maqedoni pritet rreth 30 minuta. .

Në vendkalimet tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë, nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi.

Greqia ka hequr më parë certifikatat e hyrjes.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles