13 C
Struga
Sunday, February 25, 2024
spot_img

Kjo është shifra që i kushtoi ekonomisë globale bllokimi i Facebook, Instagram dhe WhatsApp

Pas bllokimit total prej më shumë se 7 orësh, aplikacionet Facebook, dhe Instagram janë rikthyer sërish në funksionin e tyre normal. Problemet filluan rreth orës 16:44 me gati 80,000 raporte për WhatsApp dhe më shumë se 50,000 për Facebook. “NetBlocks”, i cili gjurmon ndërprerjet e internetit dhe ndikimin e tij, vlerëson se ndërprerja tashmë i ka kushtuar ekonomisë globale 160 milionë dollarë (117 milionë paund), dhe ka ulur çmimin e aksioneve të Facebook me më shumë se 5%. Ndërkohë Whatsapp vijon akoma të paraqesë probleme.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles