16.2 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

Kërkohej nga Interpoli i Gjermanisë, turku arrestohet në Aeroportin e Shkupit 

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se sot, në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupi ka arrestuar E.A. nga Turqia për shkak se i njëjti kërkohej me fletarrest ndërkombëtar nga Interpoli i Gjermanisë.

Ai u arrestua për larje parash, për çfarë është dënuar me 10 vjet burg.

“Sektori për bashkëpunim policor ndërkombëtar në koordinim me Prokurorinë Publike ndërmerr masa dhe aktivitete për procedurë të mëtutjeshme”, qëndron më tej në njoftim.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles