13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Kapet kamioni me 88 emigrantë, arrestohet shoferi nga Maqedonia

Policia në Bullgari ka arrestuar rreth 100 emigrantë nga Afganistani të cilët janë transportuar me kamion me targa të Maqedonisë. Shoferi është një shtetas i Maqedonisë 60-vjeçar. Të gjithë emigrantët janë burra të rinj dhe të moshës së mesme. Kamioni u kap nga policia kufitare. Prokuroria e rrethit thotë se përveç sirianëve ka edhe serbë, francezë, ukrainas… Fluksi i emigrantëve në Bullgari është i madh dhe javën e kaluar ka ndodhur një tragjedi kur autobusi i mbushur me emigrantë nuk ka ndalur në sinjalin e policisë dhe autobusi përplasi makinën e policisë me çka dy policë humben jetën.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles