24 C
Struga
Saturday, June 15, 2024
spot_img

Ka filluar votimi në komunën e Strugës, pa ndonjë problem

Në 101 vendvotime në Komunën e Strugës dhe në tri vendvotime në Komunën e Vevçanit, sot në ora 07:00 ka filluar votimi në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale, në të cilin zgjidhen dy kandidatë për kryetar komune.

Kryetarët e komisioneve komunale zgjedhore, Minir Zhuta dhe Menka Kukoska, kanë konfirmuar se votimi ka shkuar mirë, pa probleme.

Në Komunën e Strugës të drejtë vote kanë 61.437 votues, nga të cilët 259 të moshuar, të sëmurë dhe të pafuqishëm janë regjistruar dhe e kanë realizuar të drejtën e votës dje nga shtëpitë e tyre.

Në Listën zgjedhore të Vevçanit janë regjistruar 2075 votues, ndërsa dje kanë votuar 25, prej tyre 18 të moshuar, të sëmurë dhe të dobët dhe shtatë pozitivë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles