16.2 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

Jeton Shaqiri: Mësimi fillon ditën e mërkurë

Pas tre orë takim në Qeveri në mes SAShK dhe Ministrit të Arsimit dhe Shkencës si dhe Ministres për Punë dhe Politikë Sociale si dhe Kryeministrin të vendit u vendos për rritje prej 12 % të pagave në arsim nga korriku.

Siç thekoi kryetari i SAShK-ut Jakim Nedellkov kjo përqindje u vendos pas analizave të shumta për atë se sa shteti mund të ndaj para në periudhën në të cilën po kalojnë.

Ministri i Arsimit Jeton Shaqiri deklaroi se marrëveshja është arritur për rritje të pagave prej 12 për qind.

Jeton Shaqiri deklaroi pêr media se procesi arsimor në Maqedoni do të filloj ditën e mërkurë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles