21 C
Struga
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Izraeli do të ofrojë dozën e katërt të vaksinës anti-COVID për personat mbi 60 vjet

Izraeli ka bërë të ditur të martën se do të ofrojë dozën e katërt të vaksinës anti-COVID për personat më të vjetër se 60 vjet dhe po ashtu për stafin shëndetësorë, raporton agjencia Reuters.

Vendimi ka ardhur pas përhapjes së variantit Omicron.

“Qytetarët e Izraelit ishin të parët në botë që morën dozën e tretë të vaksinës kundër COVID-19 dhe ne vazhdojmë të kryesojmë me dozën e katërt”, ka thënë kryeministri i Izraelit, Naftali Bennett.

Sot në Izrael është regjistruar rasti i parë i vdekjes i një personi të infektuar me variantin e ri Omicron.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles