12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Intensiteti i lartë në kufi, për hyrje dhe dalje pritet nga 30 minuta

Rritet frekuentimi i automjeteve në drejtimet rrugore jashtë zonave të banuara, informojnë nga LAMM.

Siç kumtuan nga LAMM, për shkak të frekuentimit të rritur të automjeteve, koha e pritjes në VK “Tabanocë” për hyrje në Maqedoni të Veriut është rreth një orë.

Në VK “Bogorodicë” për dalje nga vendi është rreth 30 minuta.

Në vendkalimet e tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë, nuk ka ndalesa më të gjatë për hyrje dhe dalje nga vendi, informon LAMM.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles