17 C
Struga
Monday, June 17, 2024
spot_img

Identifikohet një rast i dyshimtë në Kosovë me linë e majmunit

Një rast i dyshimtë me linë e majmunëve është raportuar në Kosovë.

Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Shëndetësisë së Kosovës në faqen zyrtare të Facebook.

Pacienti është mashkull, i lindur më 1953 nga komuna e Dragashit” njofton ministria e Shëndetësisë.

Pacienti është hospitalizuar dhe po vazhdon mbikëqyrja epidemiologjike e tij.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles