22 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

“Hyundai” po shqyrton mundësinë për investim në Maqedoninë e Veriut

Zyrtarët më të lartë të kompanisë automobilistike jugo koreane Hyundai Motors Group kanë arritur në Shkup për të diskutuar mundësitë për investime në Maqedoninë e Veriut.

Ata sot janë takuar me preidentin e vendit, Stevo Pendarovski.

“Takim me Kryetarin e Bordit të Hyundai Motors Group. Diskutuam mundësitë për investim në ekonominë e Maqedonisë.

Modeli ynë i biznesit për tërheqjen e investimeve të huaja ka avantazhe komparative dhe ekonomia maqedonase do të lëvizte drejt ngritjes me investitorë të këtij formati, nëse kemi parasysh  se Hyundai është një nga markat kryesore botërore”, njoftoi presidenti Pendarovski pas takimit.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles