21 C
Struga
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Hoxhaj: BDI-ja forcë politike më patriotike dhe më e rëndësishme e shqiptarëve në Ballkan

Ish kreu i Partisé Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një prononcim për indeks ka folur rreth 20 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ai ka thënë se BDI-ja e Ahmetit ëshrë partia më patriotike dhe më e rëndësishme e shqiptarëve në të gjithë Ballkanin Perëndimorë.

Hoxhaj i tha portalit indeks se partia e Ali Ahmetit ishte ajo që avancoi të drejtat e shqiptaréve të Maqedonisë dhe morri vendime të rëndësishme edhe për vet shtetin.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles