32 C
Struga
Monday, July 15, 2024
spot_img

Holanda rivendos masat kundër koronavirusit

Qeveria holandeze vendosi sot të rifusë masat që synojnë ngadalësimin e valës së fundit të infeksionit COVID-19, e cila përfshin bartjen e maskave, njoftoi kryeministri Mark Rutte.

Masat e reja kanë të bëjnë me kartonin e COVID-it, i cili do të nevojitet nga 6 nëntori për të hyrë në muze, palestra dhe tarraca të hapura, raporton Reuters.

Leja për COVID është dëshmi e një vaksinimi kundër koronavirusit ose një testi i fundit negativ.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles