15 C
Struga
Saturday, May 25, 2024
spot_img

Grubi: Shënuam fitore spektakolare, si ajo e vitit 2014

Zv.kryeministri i parë, njëherësh sekratar organizativ i BDI-së, Artan Grubi, vlerëson se në zgjedhjet e së dielës Bashkimi Demokratik për Integrim ka shënuar fitore spektakolare, si ajo e vitit 2014. “Fitore spektakolare e qytetarëve dhe e Bashkimit Demokratik për Integrim e cila krahasohet me atë të vitit 2014 me 153.646 vota në zgjedhjet parlamentare. Të gjithë partitë tjera shqiptare bashkë nuk e kanë as dy të tretat e mbështetjes së BDI-së në këto zgjedhje. Qytetarët u përcaktuan për jetë, për ardhmëri, për progres dhe për parashikueshmëri të sigurt”, tha Grubi. Më tej ai tha se është herët të flitet për bashkëpunime zgjedhore për rrethin e dytë. “Jemi duke i analizuar votat dhe trendet, por një gjë është e sigurt, ne i kërkojmë, i presim dhe do të punojmë për ti fituar votat e të gjithë qytetarëve”,

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles