26 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

Gjermania e furnizon sërish me armatim Ukrainën 

Gjermania e ka furnizuar me një mijë anti-tank dhe 500 sisteme mbrojtjeje të ajrit të ipit FIM-92 Stinger.

Kështu ka bërë të ditur gazetari i mediumit The Kyiv Independent, Illia Ponomarenko, nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrtare të tij në ‘Twitter’.

“Gjermania dërgon 1000 armë antitank dhe 500 FIM-92 Stinger në Ukrainë. Historia po bëhet”, ka shkruar ai.

Gjermania po e furnizon për herë të dytë me armatim Ukrainën. Kjo shënon tejkalimin e politikave gjermane pacifiste, për mos-përfshirjen në konflikte të huaja.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles