16 C
Struga
Friday, April 12, 2024
spot_img

Gjermani: Izolim për të pavaksinuarit, nga shkurti vaksinimi i detyrueshëm

Gjermania po shkon drejt vaksinimit të detyruar nga shkurti, njoftoi kancelarja në largim Angela Merkel. Gjithashtu, Gjermania do të vendosë kufizime shtesë ndaj të pavaksinuarëve, duke i izoluar.

Në të njëjtën kohë, diskotekat dhe klubet duhet të mbyllen nëse numri i rasteve tejkalon një numër të caktuar, tha kancelarja, e cila paralajmëroi se situata është shumë e rëndë.

Njoftimet erdhën pas një takimi midis Angela Merkel dhe kancelarit të ri Olaf Soltz me krerët rajonalë, që synon të sigurojë një udhërrëfyes për vendin. Kancelari në pritje Olaf Soltz i ka thënë tashmë “po” vaksinimit të detyrueshëm. Ai u shpreh edhe pro ndalimit të të pavaksinuarve, duke thënë se në tregun me pakicë duhet të lejohen të hyjnë vetëm ata që janë vaksinuar dhe të shëruar.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles