3.9 C
Struga
Tuesday, March 5, 2024
spot_img

“Formula One”, Verstappen fiton Çmimin e Madh të Monza

Max Verstappen fiton Çmimin e Madh të Monza-s dhe bëhet piloti i parë që merr 10 fitore radhazi në histori.

Holandezi i Red Bull nuk fal as këtë herë, duke ia dalë të lejë mbrapa të gjithë kundërshtarët. Verstappen zhvilloi një garë fantastike, për të arritur kështu te një tjetër sukses, me mjaft peshë të madhe.

Në vendin e dytë dhe të 3-të u renditen Perez dhe Sainz, që pavarësisht përpjekjeve, nuk triumfuan dot. Pozicioni i katërt dhe i pestë i takoi Leclerc dhe Rusell.

Sa i takon Versttapen, rruga për te titulli i tretë botëror duket e shtruar në asfalt dhe mbetet diçka që është thjeshtë çështje kohe.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles