4.8 C
Struga
Saturday, April 20, 2024
spot_img

Forcat ukrainase eliminojnë 2 gjeneralë të ushtrisë ruse, i 3 në gjendje kritike

Forcat ukrainase kanë ndarë lajmin e të tjerave humbjeje për kundërshtarin. Në një postim në rrjetet sociale, Ministria e Mbrojtjes ukrainase ka informuar se gjatë luftimeve në rajonin juglindor Kherson kanë mbetur të vrarë dy gjeneralë rus.

Në postimin e ministrisë është bërë e ditur se një tjetër gjeneral i lartë i ushtrisë ruse ka mbetur i plagosur rëndë dhe se ai është evakuuar në gjendje kritike.

Raportohet se deri më tani nuk dihen identitetet e gjeneralëve por po punohet për specifikimine  të dhënave të tyre personale.

Ministria gjithashtu informoi se ushtria ukrainase ka sulmuar të premten një pikë kontrolli të Rusisë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles