9.8 C
Struga
Thursday, February 29, 2024
spot_img

F.C Voska Sport EDICIONIN E ARDHSHËM DO GAROJË NË LIGËN E PARË

HISTORIKEEEEEE……‼️‼️‼️
F.C Voska Sport EDICIONIN E ARDHSHËM DO GAROJË NË LIGËN E PARË

Edhe përkundër barazimit 2:2 në derbin lokal ndaj Ohrid Lihnidos, skuadra jonë vitin tjetër do të garojë në Ligën e Parë, kjo falë disfatës së Vardarit në duelin përballë Teteksit.
Pikërisht kjo disfatë e “kuqezinjëve” nga Shkupi, na mundësoi që dy xhiro para fundit të sezonit 2022/23 të realizojmë ëndërrën dhe të sigurojmë një vend për në Ligën e Parë…

FT | Ohrid Lihnidos – F.C Voska Sport 2️⃣:2️⃣
B. Feta ⚽️
I. Emini ⚽️

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles