3.9 C
Struga
Tuesday, March 5, 2024
spot_img

Enis Bardhi “fundos” Armeninë me 3 gola të shënuara

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll “deklasoi” Armeninë në Erevan me 5-0, falë një triplete të Enis Bardhit. Mesfushroi shqiptarë ishte në qendër të vëmendjes në këtë përballje duke shënuar 3 gola, si një lider i vërtetë i ekipit që përcollën deri në fund kapitenin e tyre.

Rezultatin e hapi Aleksandar Trajkovski në minutën e 22-të pas asistimit të Stefan Ashkovskit. Në fund të pjesës së parë, Ennis Bardi shënoi pas një asistimi të Elif Elmas për të rritur epërsinë në 2:0. Mesfushori shqiptarë shënoi edhe dy herë nga penalltia në pjesën e dytë. Fillimisht realizoi penalltinë në minutën e 66-të të bërë ndaj tij, ndërsa në minutën e 89-të goditi penalltinë e shkaktuar ndaj Ezgjan Alioskit. Në ndërkohë, Milan Ristovski shënoi gol në minutën e 79-të pas asistimit të dytë të Elmasit.

Pas kësaj fitore, Maqedonia ka ruajtur shanset për ndeshjet e balotazhit dhe do të shpresojë për një befasi në sfdiën në mes Rumanisë dhe Islandës. Me këtë të fundit do të përballet në Shkup, më 14 nëntor.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles