17 C
Struga
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Ekspozita në Ohër nga konkursi global “Uji=Jeta”

Në ambientet e Kazermës Hab, Ohër në mbrëmje do të hapet ekspozita e fotove fituese nga konkursi global “Uji=Jeta” i organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Holandës.

Ekspozita, e cila është pjesë e programit për shënimin e tridhjetë vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Holandës, do të hapet nga ambasadori Dirk Jan Kop dhe autori i fotografisë fituese, Tomisllav Gjeorgjiev.

– Në vitin 2022, në prag të COP27 në Egjipt, Holanda u bëri thirrje entuziastëve të fotografisë nga e gjithë bota që të krijojnë dhe të ndajnë fotografi mjedisore frymëzuese dhe nxitëse në konkursin tonë fotografik “Uji = Jeta”. Por pavarësisht nga kaq shumë fotografi të fuqishme të marra, në fund mund të ketë vetëm një fitues. Fitues ishte Tomisllav Gjeorgjievski me fotografinë e bërë në Drinin e zi në Strugë” – bëjnë të ditur organizatorët.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles