27 C
Struga
Saturday, September 23, 2023
spot_img

E premtja, ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks në Maqedoninë e Veriut

E premtja (2 qershor) do të jetë ditë jo pune për qytetarët e besimit ortodoks në RMV.

Siç njoftojnë nga MPPS, të premten do të shënohet “Dita e shpirtrave”.

“Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se sipas Ligjit për festat në RMV (“Gazeta zyrtare e RM-së”, nr.21/98 dhe 18/07), 2 qershori (e premte) 2023, Dita e Shpirtrave, e premtja para Ditës së Shpirtrave, është ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks në Republikën e Maqedonisë së Veriut”, thuhet në njoftimin e MPPS-së.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles