28 C
Struga
Friday, June 21, 2024
spot_img

Dy të vrarë dhe 23 të plagosur në Dnipro të Ukrainës pas sulmeve me raketa ruse

Dnipro i Ukrainës është përfshirë sërish nga sulmet me raketa ruse, nga ku kanë mbetur dy të vrarë dhe 23 të plagosur.

Zyrtarët ukrainas kanë bërë të ditur se dy prej të plagosurve janë fëmijë, shkruan Sky Neës, transmeton Klankosova.tv.

Janë publikuar edhe pamje nga Dnipro, të cilat tregojnë zjarrfikësit duke shuar zjarrin në një klinikë të bombarduar në këtë qytet qendror të Ukrainës.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles