5.6 C
Struga
Thursday, December 7, 2023
spot_img

Dy korridore humanitare do të hapen sot në Ukrainë

Zëvendëskryeministri i Ukrainës, ka bërë të ditur se kanë rënë dakord për dy korridore humanitare për sot.

Ministrja Iryna Vereshchuk ka thënë se korridoret do të shkojnë nga rajonet e Luhansk dhe Donetsk dhe do të përfshijnë njerëz që largohen nga Mariupol me makina, raporton BBC.

Ato do të përdoren për të evakuuar civilët nga zonat e vijës së parë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles