18 C
Struga
Friday, April 12, 2024
spot_img

Dy doza të vaksinave kundër virusit në Vranje kanë pranuar gati 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Që nga fillimi i vaksinimit në Vranje dhe deri dje, në Sallën Sportive në Vranje janë vaksinuar gjithsej 100.066 qytetarë nga Vranja dhe qytetet tjera të vendeve tjera.

Me dozë të parë të vaksinës në këtë qendër janë vaksinuar 13.657 shtetas të Maqedonisë.

Me dy doza janë vaksinuar gjithsej 11.966 shtetas të Maqedonisë.

Kryesisht në këtë pikë vaksinimi është aplikuar vaksina kineze Sinofarm, më pas vjen Pfizeri, Sputniku dhe Astra Zeneca.

Ndryshe, dje janë vaksinuar tre shtetas të Maqedonisë në këtë qendër vaksinimi.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles