9 C
Struga
Thursday, April 18, 2024
spot_img

Drejtoresha Jasmina Mustafoska për herë të parë në historinë e shkollës në Llabunisht përdor gjuhën shqipe si gjuhë zyrtare

Edhe pse deri tani në shkollë fillore ”Murat Labunishti” në fshatin Llabunisht ka pasur shumë drejtor shqiptar, siç ishte edhe Valon Mamudi nga një fshat shqiptar, në këtë shkollë nuk u përdor asnjëherë gjuha shqipe në komunikimet zyrtare me institucionet shtetërore.

Urojmë drejtoreshën Jasmina Laposka Mustafoska për respemtimin dhe përdorimin e ligjit për gjuhën shqipe. Suksese Jasmina, ke mbështetjen e struganëve dhe llabunishtarëve.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles