22 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

Djali i hoxhës Muhamer Zukorliq: Babai im është helmuar, nuk vdiq nga vdekja natyrore 

Kryetari i Partise se Drejtesise dhe Pajmtimit Usame Zukurliq ka bere te ditur se familja e tij hapur dyshon se teologu i mirenjohur ne hapesirat ish-jugosllave Muhamer Zukorliq eshte halmuar se pikerisht helmimi ka qene arsyeja e vdekjes se tij, qe ndodhi para pese muajsh. “Rezultatet nga analizat laboratorike ne dy laboratorite e pavarur ne boten e jashtm tregojne se rahmetliu Zukoqliq eshte helmuar”, ka thene Usame Zukorliq ne press konferencen e per gazetaret, transmeton Gazeta Lajm. “Nga nje laborator kemi marr analizat e rezultatet prej te cilave mund ekzistojne mundesite e medha se personi i testuar ka qene i helmuar nga metalet e renda, kurse laboratori tjeter tregon se personi ka qene i helmuar me ane te ushqimit”, ka rrefyer Usame Zukorliq gjate press-konferences. Ai poashtu ka bere te ditur se proceduren e hetimit e ka inicuar familja Zukorliq, transmeton RTV Novi Pazar, transmeton Gazeta Lajm.

Sic dihet, teologu i mirenjohur ne Ballkan Muhamed Zukorliq, vdiq ne muajin nentor te vitit te kaluar, nderkohe qe zyrtari Beogradi ka pohuar se Zukorliqi vdiq nga sulmi ne zemer.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles