16 C
Struga
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë për viktimat në aksidentin tragjik

Në vend sot është dita e dytë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar.

Qeveria e Maqedonisë së Veriut dje i shpalli tri ditë zie në territorin e të gjithë shtetit për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari.

Gjatë kohës së ditëve të zisë flamuri shtetëror në të gjitha institucionet, si edhe i përfaqësive diplomatike të vendit jashtë vendit, janë ulur në gjysmështizë, ndërsa janë anuluar të gjitha ngjarjet publike.

Ditë zie për viktimat në aksidentin e autobusit sot është shpallur edhe në Bullgari dhe Kosovë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles