15.9 C
Struga
Monday, April 15, 2024
spot_img

Dita e Alfabetit/ E hëna ditë jo pune për të gjithë shqiptarët në Maqedoni

Dita e hënë do të jetë ditë jo pune për të gjithë shqiptarët në Maqedoni. Më 22 nëntor shënohet dita e Alfabetit, ndërsa kjo ditë është festë shtetërore për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut.

Ministria për Punë dhe Politikë Sociale të gjithë qytetarëve shqiptarë u’a uron ditën e alfabetit shqip.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles