15.9 C
Struga
Monday, April 15, 2024
spot_img

Dalja deri në orën 09:00 ka qenë 5,25 për qind, probleme teknike ka pasur në disa vendvotime

Kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski tha se kishte probleme të vogla teknike në disa vendvotime anembanë vendit.

“Kemi informacione se në disa komuna disa vendvotime nuk janë hapur me kohë. Në parim, disa çështje teknike u zgjidhën. Në Shkup disa vende, një në Kisella Vodë, një vend në Karposh, dy vende në Saraj dhe në Qendër. Ndërsa në Maqedoni ka pasur 3 vende në Zletovë, Makedonski Brod, Labunishtë, kryesisht për arsye teknike. “Arsyeja kryesore ka qenë se kartat e memories nuk kanë punuar, kështu që janë ndërruar, në disa vende kanë qenë softuer”, tha Dashtevski.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles