13 C
Struga
Friday, February 23, 2024
spot_img

Covid në Kosovë/ 4 raste të reja dhe asnjë viktimë, 1.6 milionë të vaksinuar

Kosova vijon të shënojë një situatë shumë pozitive sa i takon infektimeve nga Covid 19. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shënuar vetëm 4 raste të reja në 1536 testime të kryera dhe nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Sa i përket vaksinimit, në mbarë vendin numri i qytetarëve të imunizuar është mbi 1.6 milion.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles