22 C
Struga
Friday, April 12, 2024
spot_img

Covid-19 në botë, mbi 6.2 milionë viktima

Numri i rasteve positive me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në mbi 513 milionë, ndërsa ai i jetëve të humbura është 6,261,082.

Edhe pse vëmendja është zhvendosur te luta në Ukrainë dhe ndikimi i saj në të gjithë botën, koronavirusi mbetet një shqetësim serioz. Ekspertët amerikanë sugjeruan që masat anti-covid të mos hiqen.

Por afrimi i verës ka sjellë lehtësim të kufizimeve në shumë vende, të cilat po përgatiten për sezonin turistik.
Kujtojmë që pesë shtetet më të goditura nga Covid-19 janë SHBA-ja, India, Brazili, Franca dhe Gjermania. Australia dhe Koreja e Veriut janë aktualisht vendet që kanë raportuar rekord rastesh të reja, me mbi 32 mijë secila.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles