10 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

Bytyqi: Viti 2022 do të jetë vit i rimëkëmbjes së ekonomisë Maqedonisë së Veriut

Zv. kryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi beson se viti 2022 do të jetë vit i rimëkëmbjes së ekonomisë Maqedonisë së Veriut, nëse faktorët tjerë janë negativ.

“Nëse kriza energjetike, siç pritej, duhet të ulet. Jo për t’u kthyer në normalitet, siç ishte para qershorit 2021, por të paktën për t’u kthyer në disa tone normale, nëse kriza shëndetësore ulet në tremujorin e dytë të 2022 dhe nëse nuk kemi një “qershi mbi tortë” të re, siç janë zgjedhjet e parakohshme”, thotë Bytyqi në emisionin “24 analizë”.

Ai shtoi se “nuk mund t’i shpëtojmë faktit që ndonjëherë duhet të lëmë disa përplasje politike dhe testime të pushtetit, për ta lënë atë që të ketë zgjedhje të rregullta.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles