13 C
Struga
Sunday, February 25, 2024
spot_img

Britania i kërkon Francës dhe Gjermanisë “të bëjnë më shumë për Ukrainën”

Britania ka thënë se do të ishte mirë që Franca dhe Gjermania të bënin më shumë për të mbështetur përpjekjet e luftës në Ukrainë, duke paralajmëruar se një fitore ruse ka qenë gjithmonë një mundësi.

Ministri Oliver Dowden i tha BBC-së se Perëndimi duhet të vazhdojë të shtrëngojë pengesën ndaj Rusisë, ndërsa Moska po shton ofensivën e saj në jug dhe lindje të Ukrainës.

“Perëndimi duhet të përgjigjet me radhë dhe ne jemi të gatshëm ta bëjmë këtë”, shtoi ai.

“Ekziston një dëshirë që ne të gjithë ta bëjmë këtë, por do të ishte mirë të shohim më shumë nga Franca dhe Gjermania gjithashtu”, tha ai.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles