16.2 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

Bilanci tragjik i luftës, OKB: Më shumë se 400 civilë të vrarë, mes tyre 38 fëmijë 

Sipas raporteve të zyrës së OKB-së për të drejtat e njeriut, më shumë se 400 civilë janë vrarë gjatë sulmeve në Ukrainë. Por sipas OKB-së, numri i viktimave pritet të jetë më i lartë se sa është raportuar, BBC

Gjithsej 406 civilë, përfshirë 38 fëmijë, kanë vdekur në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus, ndërsa janë plagosur 800 persona.

Sulmet ruse kanë shkatërruar më shumë se 200 shkolla, 34 spitale dhe 1,500 shtëpi. Gjithashtu sipas OKB-së, 10,000 studentë të huaj – veçanërisht nga India, Kina dhe Gjiri Persik janë bllokuar në vend nga luftimet.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles