16.2 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

Bekteshi: Nuk do të ketë zgjedhje të parakoheshme parlamentare

Kreshnik Bekteshi nga BDI në emisionin 24 Analiza theksoi se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe thotë se do të fitojnë më shumë me zgjedhjet lokale.

Ne do të marrim më shumë, dhe njëra prej tyre do të jetë komuna e Gostivarit. Ne nuk e menaxhojmë atë komunë, Vrapçishtin, Zhelinën dhe Bogovinën, tha Bekteshi.

Bekteshi është ministër i Ekonomisë në Qeverinë Zaev 2, që udhëheq vendin nga viti 2017, me dy qeveri të ndryshme. Zgjedhjet e kaluara kuvendare ka pasur në vitin 2020.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles