7.2 C
Struga
Wednesday, April 24, 2024
spot_img

Bekteshi: Nëse shkojmë në zgjedhje BDI do të ketë 18 deputetë

Sipas ministrit të Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, mbrëmë për “Telma” tha se nëse shkojnë në zgjedhje BDI do të ketë 18 deputetë.

Ai thotë se për BDI është në interes të shkojnë në zgjedhje.

Ai ka komentuar informacionet e liderit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, se ka shumicë të re parlamentare.

Por në këtë moment vendi ka nevojë për stabilitet, duhet të bëhen disa gjëra madhore, siç është mosmarrëveshja me Bullgarinë, për të vazhduar rrugën evropiane dhe BDI nuk do të bëjë asnjë lëshim nga integrimi evropian i vendit tonë”, tha Bekteshi.

Ndërsa lideri BDI-së Ali Ahmeti mbrëmë tha se është në kontakt me partnerët e saj strategjikë, BE, SHBA dhe NATO.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles