18.5 C
Struga
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Bekteshi: Asnjë kompani nuk do të punojë me humbje, prodhuesit nuk do të ulin prodhimin

Ministri Bekteshi në emisionin TOP TEMA këmbëngul se asnjë kompani nuk do të punojë me humbje dhe ka besim se prodhuesit nuk do të ulin prodhimin, duke krijuar kështu mungesë.

“ASNJË KOMPANI NUK DO TË KETË HUMBJE NGA VENDIMET E TILLA, DUKE PASUR PARASYSH QË ATY ËSHTË CAKTUAR NJË PËRQINDJA E LEJUAR E TË MARZHËS SË FITIMIT, QË DO TË THOTË SE VENDIMI PËR PËRCAKTIMIN E MARZHEVE NUK ËSHTË SHFUQIZUAR, VETËM PARALELISHT JANË NGRIRË ÇMIMET” – ka deklaruar Bekteshi.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles