17 C
Struga
Saturday, April 13, 2024
spot_img

BDI dominon në anketën e re nga IPSOS

Agjencioni IPSOS ka realizuar një anketë të re në teren për të matur mendimin publik me 1000 persona në periudhën nga 6 deri më 26 Prill të këtij viti.

Anketa ka të bëj me shumë pyetje që tangojnë çështjet aktuale në vend.

Në rast se mbahen zgjedhjet javën që vjen, në kampin politik shqiptar dominon BDI me 6.2% derisa për Aleancën për shqiptarët do të votonin 2.8%, për Lëvizjen Besa 2% kurse për Alternativën 1.3%.

Në anën tjetër, për VMRO do të votonin 22% të qytetarëve derisa për LSDM do të votonin 12,9% dhe për Levicën 5.4% të qytetarëve në kampin politik maqedonas.

Më shumë se 10% të të anketuarve kanë deklaruae se nuk do të votojnë në zgjedhjet e adhëshme parlamentare kurse 15.8% nga ato kanë refuzuar që të përgjigjen.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles