8 C
Struga
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Bayerni fiton ndaj Augsburgut, shkëlqen sërish Kane

Bayern Munich e ka shënuar edhe fitoren e dytë në Bundesligë.

Bavarezët triumfuan 3:1 ndaj Augsburgut në javën e dytë të elitës së futbollit gjerman.

Ishte Uduokhai i cili realizoi autogol në minutën e 32-të të ndeshjes, shkruan Gazeta Express.

Tetë minuta më vonë, Harry Kane realizoi nga penalltia për rezultatin 2:0.

Harry Kane e shënoi golin e dytë personal dhe të tretin të Bayernit sonte në minutën e 69-të të takimit.

Krejt çfarë bënë mysafirët ishte goli  nderit në minutën e 86-të nëpërmjet Beljos.

Me këtë fitore, Bayern Munich tani ka gjashtë pikë pas dy ndeshjeve dhe renditet në pozitën e dytë në tabelë. /Gazeta Express/

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles