3.9 C
Struga
Tuesday, March 5, 2024
spot_img

Basha mbledh Kryesinë/ Ja kush janë 18 deputetët që do marrin pjesë

Kryetari i PD Lulzim Basha ka mbedhur mbrëmjen e sotme Kryesinë e partisë, ku do miratojë rendin e ditës për Kuvendin e 2 shtatorit.

Në mbledhjen e thirrur nga Basha, do të kalohet në shqyrtim statuti i ri dhe listën e re të emrave të kandidatëve të Këshillit Kombëtar.

Emrat besnik që më parë mbështesnin Bashën si Gazment Bardhi apo Jorida Tabaku, nuk do të jenë të pranishëm në mbledhje, ndërsa Enkelejd Alibeaj ka konfirmuar pjesëmarrjen online.

Gazetarja e Vizion Plus Olta Blaceri mëson se në mbledhje do të jenë deputetët si Flutura Açka, Orjola Pampuri, Kreshnik Çollaku, Merita Bakiu, si dhe ish kandidati për Bashkinë e Tiranës Roland Bejko.

Të pranishëm në mbledhje do të jenë edhe anëtarë të tjerë të Partisë Demokratike.

 1. Lulzim Basha
 2. Enkelejd Alibeaj (online)
 3. Flutura Açka
 4. Jemin Gjana
 5. Mirela Karabina
 6. Taulant Zeneli
 7. Endri Hasa
 8. Indrit Sefa
 9. Kreshnik Collaku
 10. Roland Bejko
 11. Gentian Gaba
 12. Agron Kapllanaj (online)
 13. Fitim Zekthi
 14. Gazmend Koduzi (online)
 15. Merita Bakiu
 16. Xhemal Gjunkshi (online)
 17. Taulanda Jupi
 18. Orjola Pampuri
 19. Arbi Agalliu (online)

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles