18.9 C
Struga
Wednesday, June 26, 2024
spot_img

Autoritetet ukrainase tregojnë bilancet e luftës: 15.300 ushtarë rusë të vrarë 

Autoritetet ukrainase pretendojnë se i kanë shkaktuar ushtrisë ruse 15.300 ushtarë të vrarë që nga fillimi i pushtimit.

Forcat e armatosura ukrainase pretendojnë se Rusisë i janë vrarë 15.300 ushtarë që nga 24 shkurti, kur edhe me urdhër të Vladimir Putinit u urdhërua pushtimi i Ukrainës.

Ukrainasit gjithashtu bën të ditur se forcat ruse kanë humbur 506 tanke dhe 1.556 mjete tjera të blinduara.

Në fillim të këtij muaji, ministria ruse e Mbrojtjes pati njoftuar se 498 ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë, dhe 1.597 tjerë janë plagosur.

Në anën tjetër, tabloidi pro-Kremlinit mbrëmë raportoi se ka publikuar të dhënat zyrtare ku tregojnë se 9.861 ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles