6.3 C
Struga
Saturday, April 20, 2024
spot_img

Autoritetet ukrainase: 107 fëmijë janë vrarë që nga fillimi i sulmit rus 

Të paktën 107 fëmijë janë vrarë dhe më shumë se 120 janë plagosur që kur Rusia pushtoi Ukrainën, tha zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës.

Shumica e viktimave u raportuan në rajonet e Kievit, Kharkiv, Donetsk, Chernihiv, Sumy, Kherson, Mykolayiv dhe Zhytomyr.

Mbi 410 institucione arsimore janë dëmtuar nga bombardimet dhe 63 prej tyre janë shkatërruar plotësisht.

Të paktën 11 spitale janë bombarduar, shkruan BBC.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles