21 C
Struga
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Atentat në Tiranë, vriten dy persona brenda veturës “Audi”

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në zonën e Astirit në kryeqytet.

Policia shqiptare ka njoftuar se të vdekur kanë mbetur dy persona që gjendeshin në veturën Audi A8.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 19:30, në vendin e quajtur “2 rrathët” në Unazë të Re, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjeti tip “Audi”. Si pasojë kanë humbur jetën dy shtetas ende të paidentifikuar, të cilët ishin brenda në mjet. Menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe po kontrollojnë zonën me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Ndërkohë janë ngritur disa pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Tiranës. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë punon për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes dhe grumbullimin e çdo prove që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit/ve”, njofton policia.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles