19.3 C
Struga
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Arbër Ademi: Përkushtimi i BDI-së mbetet Vetingu në gjyqësor

Koordinatori i Grupit Parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi në një Konferencë për media duke komentuar fjalimin e fundvitit të Presidentit Pendarovski, lidhur me sferën e drejtësisë është shprehur se “Edhe si BDI ndajmë të njejtin mendim sa i përket sundimit të Ligjit, duke shtuar: të eliminohen të gjitha paragjykimet se për çështje të njejta dhe të ngjashme kemi gjykime të ndryshme në gjyqësor, prandaj përkushtimi ynë si BDI mbetet Vetingu në gjyqësor që në mënyrë profesionale të procesohen, gjykohen dhe të vendosën të gjitha çështjet dhe pa dallim sfondit etnik, social, arsimor e kulturorë të gjithë qytetarët të jenë të barabartë para organeve të drejtësisë!

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles