26 C
Struga
Tuesday, June 18, 2024
spot_img

Ali Ahmeti: Përdorimi i gjuhës shqipe në uniformat e policisë, detyrë e kryer me sukses 

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti është shprehur se edhe një detyrë tjetër është kryer me sukses në vendin tonë. Përdorimi i gjuhës shqipe në uniformat e policisë së shtetit u miratua sot nga Qeveria e RMV-së.

“Qeveria miratoi ndryshimet në Dekretin që formalizon përdorimin e gjuhës shqipe edhe në uniformat e policisë.

✅ Një tjetër detyrë e kryer me sukses konform Kushtetutës dhe Ligjit që reflekton zbatimin e përpiktë të parimeve të barazisë si garancë e progresit të vendit tonë”, ka shkruar Ahmeti.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles