20 C
Struga
Sunday, April 14, 2024
spot_img

Ali Ahmeti: Ëndrra po realizohet, Korridori 8 – UNAZA E KOMBIT

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në rrjetin social Facebook ka shpërndarë lajmin e madh për Korridorin 8 dhe 10. Ahmeti shpreh kënaqësinë e tij për realzimin e tij për realizimin e këtij projekti madhështor, më të madhin në historinë e vendit në sferën e infrastrukturës.

Më poshtë e keni postimin e plotë të kryetarit të BDI-së:

“Kënaqësi të ndaj me ju lajmin e madh se Korridori 8 dhe Korridori 10 nuk kanë më asnjë pengesë juridike në rrugën e realizimit të tyre!

Gjykata Kushtetuese dha sot verdiktin e saj final për korrektësinë juridike të procedurës së realizimit të projektit më të madh infrastrukturor në historinë e vendit me kompaninë e mirënjohur të ndërtimit Bechtel – Enka.

Unaza e kombit Tiranë – Shkup – Prishtinë, shumë shpejt REALITET!”

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles