28 C
Struga
Friday, June 21, 2024
spot_img

Aksidentohet autobusi me fëmijë në alpet franceze, 21 të lënduar

Një autobus që transportonte 40 nxënës të shkollës fillore është rrëzuar në Alpet Franceze. Mediat e huaja raportojnë se autobusi me nxënës po kthehej nga një udhëtim në Alpe, ku ra në një shpat të pyllëzuar. Të plagosur rëndë ka mbetur shoferi dhe shoqëruesi i tij.

18 fëmijë dhe një i rritur janë trajtuar në spital për lëndime të lehta, tha Fabien Mulyk, kryebashkiak i qytetit të Corps, ku ndodhi incidenti. “Ata të gjithë janë mirë,” tha ai për Associated Press. Ndërkohë, autoritetet kanë nisur hetimet për shkaqet e aksidentit.

Kryebashkiaku tha se “skenari më i mundshëm” është që shoferi të ketë pasur ndonjë problem shëndetësor. Zyrtarët lokalë thanë për mediat franceze se kushtet e motit ishin të mira kur autobusi doli nga rruga dhe nuk kishte akull apo borë në pjesën ku u përplas autobusi.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles