18 C
Struga
Friday, April 12, 2024
spot_img

Ahmeti – Mitchell: Vendit i duhet stabilitet i qëndrueshëm dhe zgjidhje të problemeve

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dje priti në takim drejtorin e NDI-së Derek Mitchell. Të dy bashkëbiseduesit kanë diskutuar rreth situatës politike në vend, derisa Ahmeti ka theksuar se vendit i duhet stabilitet, siguri, perspektivë evropiane dhe se Republika e Maqedonisë së Veriut nuk ka nevojë për shqetësime të panevojshme dhe largim nga Agjenda evropiane, ndërsa sa i përket dorëheqjes së kryeministrit Zaev, z. Ahmeti e ka cilësuar si të përshpejtuar dhe vlerëson që e njëjta rrezikon proceset e rëndësishme të vendit.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles