14 C
Struga
Saturday, April 13, 2024
spot_img

8 viktima dhe 320 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit nga 3.366 teste të kryera, 320 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, dhe atë: Shkup-165, Prilep-26, Ohër-18, Kavadar-16, Manastir-11, Veles-10, Kumanovë-8, Strumicë-7, Tetovë dhe Resnjë nga 6 raste, Gjevgjeli, Radovish dhe Vallandovë nga 5, Kërçovë dhe Koçanë nga 4 raste, Shtip dhe Berovë nga 3 raste, Koçanë-2 raste dhe Sveti Nikollë, Vinicë, Probishtip dhe Demir Hisar nga 1 rast.

Ndërkohë instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar dhe 214 pacientë të shëruar nga Kovid-19 dhe 8 pacientë të cilët e kanë humbur betejën me koronavirusin.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles