15 C
Struga
Thursday, May 16, 2024
spot_img

8 viktima dhe 308 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë bën me dije, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik se në 24 orët e fundit: Janë kryer 2,643 analiza dhe janë regjistruar 308 raste të reja me KOVID-19.

Shkup – 155, Ohër – 26, Manastir – 21, Strumicë – 19, Kumanovë – 15, Shtip – 10, Kavadar – 8, Prilepi dhe Veles – nga 7, Tetova – 6, Kërçova dhe Bogdanci – nga 5, Koçani, Gjevgjelia dhe Sveti Nikollë – 4, Negotino dhe Resnjë – 3, Vinicë – 2, Strugë, Dellçevë, Probishtip dhe Demir Hisar – nga 1.

246 të shëruar janë regjistruar nga: Shkupi – 110, Manastiri – 25, Kavadari dhe Prilepi – 17, Kumanova dhe Berova – 11, Koçani – 10, Veles – 9, Shtip – 7, Dellçeva – 6, Ohri – 5, Gostivar. – 4, Sveti Nikolla, Radovishi dhe Kratova – nga 3, Gjevgjelia – 2, Negotina, Vinica dhe Krusheva – nga 1.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8 persona të vdekur: 3 të vdekur nga Shkupi (nga 64, 67 dhe 86 vjet) dhe një i vdekur nga Kavadari (80 vjet), Velesi (92 vjet), Shtipi (68 vjet), Ohri (84 vjet) dhe Strumica. (66 vjet). Të gjithë personat e raportuar vdiqën në spital.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles